„Baltisches Haus“ pelnė jau ketvirtą BREEAM sertifikatą: tai didžiausias pasiekimas prekybos segmente

Paskelbta 2022-01-31

„Baltisches Haus“ pelnė jau ketvirtą BREEAM sertifikatą: tai didžiausias pasiekimas prekybos segmente

NT plėtros ir valdymo bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos centras, esantis Kretingoje, Šventosios g. 27B, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu, atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai. „Baltisches Haus“, pelniusi ketvirtąjį BREEAM sertifikatą, tapo daugiausia tokių įvertinimų turinčia įmone prekybos segmente.

Pernai rugsėjį pirkėjams atidarytas prekybos centras, kurio pagrindinė nuomininkė yra „Rimi“ parduotuvė, pelnė aukštą „Very good“ vertinimą pagal „BREEAM In-Use“ sertifikavimo schemą. Stipriausiomis pripažintos atliekų, medžiagų, žemės sklypo panaudojimo ir ekologijos, vandens, energijos kategorijos.

„Esame vieni didžiausių Lietuvoje komercinio NT plėtotojų bei valdytojų ir vieni didžiausių elektros energijos pirkėjų. Todėl tęsiame dar 2017 metais duotą pažadą sertifikuoti visus naujai statomus prekybos objektus pagal „BREEAM In-Use“ tvarių pastatų standartą bei siekti ne žemesnio kaip „Very good“ įvertinimo. Tokiu būdu norime ne tik patys prisidėti prie tvaresnės plėtros, tačiau ir paskatinti tai daryti visus rinkos dalyvius“, – sako „Baltisches Haus“ direktorius Audrius Masionis.

Skaičiuojama, kad daugelyje Europos šalių pastatai yra stambiausi energijos vartotojai, o Europos Sąjungoje juose vidutiniškai sunaudojama 40 % galutinės energijos ir sugeneruojama apie 36 % išmetamo anglies dvideginio (CO2) kiekio.

„Šiuo metu apie 7 iš 10 Lietuvoje statomų naujų komercinių pastatų yra plėtojami pagal tarptautinius tvarumo standartus. Ši tendencija itin ryški šalies didmiesčiuose, kur dirba didžiausios šios srities įmonės. Diegdamos tvarumo standartus jos mažina riziką turėti nelikvidų turtą ir kuria didesnę vertę pačiam projektui“, – sako „Vesta Consulting“ vadovas Evaldas Savickis.

Į beveik 3000 kv. m. A+ energetinio efektyvumo prekybos centrą Kretingoje „Baltisches Haus“ investavo beveik 3,5 mln. eurų. Be pagrindinės nuomininkės „Rimi“ parduotuvės jame yra įsikūrę „Pepco“, „Žalia stotelė“, „Camelia“, „Pet24“, „Alynas“, gėlių ir namų dekoro prekių salonai.

Šioje svetainėje naudojame būtinuosius slapukus tam, kad mūsų svetainė veiktų. Kiti slapukai nėra automatiškai nustatomi, jeigu jūs su jais nesutinkate. Daugiau informacijos rasite privatumo politikoje.

Šie slapukai yra būtini, kad galėtų veikti pagrindinės svetainės funkcijos, todėl jie negali būti išjungti.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip jūs naudojatės svetaine. Šių slapukų surinkti duomenys jūsų tiesiogiai neidentifikuoja.