„Baltisches Haus“ prekybos centrui suteiktas atnaujintas „BREEAM In-Use“ sertifkatas

Paskelbta 2023-10-10

„Baltisches Haus“ prekybos centrui suteiktas atnaujintas „BREEAM In-Use“ sertifkatas

„Baltisches Haus“ prekybos centrui, esančiam Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, suteiktas atnaujintas tarptautinis tvariųjų pastatų „BREEAM In-Use“ sertifikatas, atspindintis pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.

Kaip ir prieš trejus metus, prekybos centras gavo aukštą „Very good“ lygio vertinimą, o stipriausiomis pripažintos atsparumo gamtos ir žmogaus poveikiui, naudojamų išteklių ir energetinio efektyvumo kategorijos. Tai – jau antrasis „Baltisches Haus“ pastatas, kuris gavo atnaujintą „BREEAM In-Use“ sertifikatą.

„Esame vieni didžiausių Lietuvoje komercinių pastatų plėtotojų ir elektros energijos pirkėjų, todėl vykdyti veiklą taip, kad jos aplinkai daromas poveikis būtų kuo mažesnis, – vienas iš siekių, kuris lemia tiek kasdienius, tiek strateginius mūsų verslo sprendimus. Siekdami „BREEAM In-Use“ sertifikato atnaujinimo, optimizavome prekybos centro mikroklimato sistemos veiklą, o tai dar labiau sumažino pastato energetinių resursų sunaudojimą. Kuo mažesnis energetinių resursų sunaudojimas – vienas iš mūsų energetinio naudingumo valdymo sistemos „ISO50001“ tikslų. Nuo praėjusių metų pabaigos visus savo pastatus prižiūrime būtent pagal šią energetinio naudingumo valdymo sistemą“, – sako „Baltisches Haus“ eksploatacijos vadovas Viktoras Lukaševičius.

Į 2019 m. atidarytą 1600 m2 A+ energetinio efektyvumo prekybos centrą „Baltisches Haus“ investavo beveik 1,7 mln. eurų. Be pagrindinės nuomininkės „Rimi“ parduotuvės jame yra įsikūrę „Gintarinė vaistinė“, „Vilniaus alaus“ parduotuvė, kavinė, gėlių salonas. Šalia prekybos centro įrengta 85 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra dvi vietos, skirtos elektromobiliams pasikrauti.

Iš viso „BREEAM“ sertifikatu Lietuvoje įvertinta 18 prekybos paskirties pastatų, iš jų net 5 priklauso „Baltisches Haus“, esantys Vilniuje, Panevėžyje, Kėdainiuose, Kretingoje ir Lentvaryje.

Sertifikavimo partneris – UAB „Vesta Consulting“.

Šioje svetainėje naudojame būtinuosius slapukus tam, kad mūsų svetainė veiktų. Kiti slapukai nėra automatiškai nustatomi, jeigu jūs su jais nesutinkate. Daugiau informacijos rasite privatumo politikoje.

Šie slapukai yra būtini, kad galėtų veikti pagrindinės svetainės funkcijos, todėl jie negali būti išjungti.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip jūs naudojatės svetaine. Šių slapukų surinkti duomenys jūsų tiesiogiai neidentifikuoja.