„Baltisches Haus“ veikla resertifikuota pagal ISO50001 standartą

Paskelbta 2024-03-07

„Baltisches Haus“ veikla resertifikuota pagal ISO50001 standartą

Atlikus nepriklausomą auditą, atnaujintas „Baltisches Haus“ energijos naudojimo vadybos sistemos ISO50001 sertifikatas. Sėkmingas auditas patvirtina, kad įmonė atitinka aukštus pasaulinio energijos naudojimo standartus ir geba profesionaliai valdyti, prognozuoti ir mažinti energetinių išteklių vartojimą.

„Tvarus energetinių resursų vartojimas – viena iš prioritetinių „Baltisches Haus“ veiklos krypčių. Nuolat diegiame pažangius ir aplinkai draugiškus sprendimus, o ISO50001 sertifikatas ir resertifikavimas – mūsų ilgalaikių ir kryptingų pastangų įvertinimas“, – sako „Baltisches Haus“ eksploatacijos vadovas Viktoras Lukaševičius.

V. Lukaševičius pažymi, kad vien per 2023 m. pirminės energijos sąnaudas įmonės valdomuose pastatuose pavyko sumažinti 11,9 %, palyginus su 2018–2021 m. vidurkiu. Per 2023 metus pasiektas rezultatas jau dabar viršija išskeltą tikslą pirminės energijos sąnaudas iki 2026 m. sumažinti 10 %. Per praėjusius taip pat ženkliai sumažėjo elektros energijos (-8,1 %) ir energijos pastatų šildymui sąnaudos (-22,8 %), CO2 emisijos (-13,7 %).

Dar vieną tikslą – 5 % padidinti pagaminamos ir pastate naudojamos energijos iš fotovoltinių saulės jėgainių dalį – tikimasi įgyvendinti vėliausiai iki 2026 m. Vien šiemet saulės elektrines planuojama įrengti 21 ir 49 valdomų pastatų.

Pasak V. Lukaševičiaus, energijos sąnaudų mažėjimą labiausiai įtakojo pastatų inžinerinės įrangos atnaujinimas ir perėjimas nuo iškastinio kuro naudojimo prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Taip pat didelę įtaką rezultatams turėjo mikroklimato automatikos procesų optimizavimas. O CO2 emisijų mažėjimą labiausiai lėmė sumenkusios pirminės energijos sąnaudos, ypač – dujų (-40 %).

Sertifikavimą ir resertifikavimo auditą atliko tarptautinės kompanijos „Bureau Veritas“ auditorių komanda. ISO 50001 sertifikatas išduodamas trejiems metams, o kasmet vykstančio pakartotinio audito metu auditoriai vertina pasiektus rezultatus, tikrina pastatų energijos naudojimo vadybos sistemos tinkamą vykdymą pagal ISO50001 standartą ir sprendžia dėl sertifikato pratęsimo.

Šioje svetainėje naudojame būtinuosius slapukus tam, kad mūsų svetainė veiktų. Kiti slapukai nėra automatiškai nustatomi, jeigu jūs su jais nesutinkate. Daugiau informacijos rasite privatumo politikoje.

Šie slapukai yra būtini, kad galėtų veikti pagrindinės svetainės funkcijos, todėl jie negali būti išjungti.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip jūs naudojatės svetaine. Šių slapukų surinkti duomenys jūsų tiesiogiai neidentifikuoja.