„Baltisches Haus“ pardavimo pajamos augo 14,44 %

Paskelbta 2024-05-28

„Baltisches Haus“ pardavimo pajamos augo 14,44 %

„Baltisches Haus“ konsoliduotos audituotos pardavimo pajamos praėjusiais metais siekė 47,56 mln. Eur ir buvo didesnės 14,44 %, palyginus su 2022 m. Pašalinus 2022 m. įgyvendinto vienkartinio pobūdžio nekilnojamojo turto pardavimo sandorio įtaką, bendrovės kartu su dukterinėmis įmonėmis pernai uždirbtas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) padidėjo 13,63 % iki 29,93 mln. Eur. Iš viso grupė uždirbo 16,95 mln. Eur grynojo pelno – 16,02 % daugiau nei 2022 m.

„Pardavimo pajamų padidėjimą, lyginant su 2022 m., daugiausia lėmė pajamų iš nuomos, subnuomos padidėjimas (3,64 mln. Eur) ir pajamų už eksploatacines paslaugas padidėjimas (2,67 mln. Eur). Nuomos ir subnuomos pajamų augimą sąlygojo naujai pasirašytos ar pratęstos nuomos sutartys, bei pajamų padidėjimas dėl nuomos kainų indeksacijos. Pajamų už eksploatacines paslaugas padidėjimui didžiausią įtaką turėjo išaugusios energetinių resursų ir priežiūros paslaugų kainos“, – sako „Baltisches Haus“ direktorius Audrius Masionis.

Bendrovės grynojo pelno padidėjimui daugiausiai įtakos turėjo bendrojo pelno padidėjimas dėl nuomos ir subnuomos, eksploatacinių paslaugų pajamų augimo. Remiantis bendrovės paramos politika, kasmet 4–5 % grynojo pelno yra skiriama paramai.

„Jau du dešimtmečius nuosekliai ir kryptingai dirbame remdami švietimo, kultūros ir meno, socialinės globos organizacijas. 2023 m. bendra paramos suma visiems partneriams sudarė 0,93 mln. Eur“, – sako A. Masionis.

Įmonių grupės pardavimo savikaina per metus padidėjo 9,19 % ir sudarė 24,83 mln. Eur, o veiklos sąnaudos padidėjo 12,07 % ir sudarė 3,25 mln. Eur.

A. Masionis pripažįsta, kad didžiausias iššūkis 2023 m., kurio nepavyko įveikti, – laiku įgyvendinti suplanuotus plėtros projektus.

„Pastaraisiais metais dėl nuolatinių teisės aktų pokyčių, reformų, ilgėjančių ir gausėjančių derinimo procedūrų bei sunkiau prognozuojamos makroekonominės aplinkos, ilgėja sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesas tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Dėl to ilgėja plėtros projektų įgyvendinimo terminai, auga jų savikaina bei mažėja pelningumas. Reaguodami į tai, investuojame į veiklos procesų efektyvinimą, skaitmenizavimą, projektų valdymo kompetencijų auginimą“, – teigia jis.

„Baltisches Haus“ šiais metais numato pasiekti panašų planą – 47,95 mln. Eur pajamų bei 17,6 mln. Eur grynojo pelno. Investicijoms įmonė žada skirti 20 mln. Eur.

„Baltisches Haus“ 2023 m. pabaigoje priklausė dukterinės NT nuomos bendrovės „Limada“, „Megapilė“,  „Terra Regina“.

Praėjusiais metais vidutinis grupės darbuotojų skaičius buvo 49 darbuotojai.

Šioje svetainėje naudojame būtinuosius slapukus tam, kad mūsų svetainė veiktų. Kiti slapukai nėra automatiškai nustatomi, jeigu jūs su jais nesutinkate. Daugiau informacijos rasite privatumo politikoje.

Šie slapukai yra būtini, kad galėtų veikti pagrindinės svetainės funkcijos, todėl jie negali būti išjungti.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip jūs naudojatės svetaine. Šių slapukų surinkti duomenys jūsų tiesiogiai neidentifikuoja.