Nacionalinių architektūros apdovanojimų pagrindinis prizas – „Bokšto skvero“ kūrėjams

Paskelbta 2023-07-03

Nacionalinių architektūros apdovanojimų pagrindinis prizas – „Bokšto skvero“ kūrėjams

Pirmą kartą rengiamuose Nacionaliniuose architektūros apdovanojimuose „Bokšto skveras“ buvo pripažintas geriausiu 2021–2022 m. Lietuvoje realizuotu projektu.

Didysis prizas „Bokšto skvero“ kūrėjams atiteko už autentiškumo puoselėjimą, vientisumo išlaikymą ir harmoningą įsiliejimą į urbanistinę miesto struktūrą. Komisijos vertinimu, tai puikus pavyzdys, kaip istorinius pastatus pritaikyti naujoms funkcijoms, nedarant žalos jų vertingosioms savybėms.

2023 m. dėl geriausiųjų vardo varžėsi komisijos atrinkti 35 architektūros projektai iš pateiktų 127-ių, 9-iose skirtingose kategorijose. Laimėtojus rinko speciali komisija, sudaryta iš patyrusių architektūros ir susijusių disciplinų profesionalų.

Nacionalinių architektūros apdovanojimų organizatoriai – Aplinkos ir Kultūros ministerijos.

 

Šioje svetainėje naudojame būtinuosius slapukus tam, kad mūsų svetainė veiktų. Kiti slapukai nėra automatiškai nustatomi, jeigu jūs su jais nesutinkate. Daugiau informacijos rasite privatumo politikoje.

Šie slapukai yra būtini, kad galėtų veikti pagrindinės svetainės funkcijos, todėl jie negali būti išjungti.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip jūs naudojatės svetaine. Šių slapukų surinkti duomenys jūsų tiesiogiai neidentifikuoja.