NIB finansuoja energetiškai efektyvių „Baltisches Haus“ prekybos paskirties objektų statybas Lietuvoje

Paskelbta 2020-05-08

NIB finansuoja energetiškai efektyvių „Baltisches Haus“ prekybos paskirties objektų statybas Lietuvoje

Baltisches Haus“ ir Šiaurės investicijų bankas (NIB) pasirašė 10 mln. eurų vertės paskolos sutartį, skirtą prekybos paskirties objektų statybai.

Penkerių metų trukmės paskola finansuos prekybos paskirties objektus mažesniuose Lietuvos miestuose. Juose įsikurs maisto prekių parduotuvės, vaistinės, bus vykdomos kitos komercinės veiklos.

Bendras komercinių patalpų plotas sudarys 14 100 kv. m. Tikimasi, kad pastatams dėl jų energetinio efektyvumo bus suteiktas BREEAM In-Use sertifikatas ir aukštas jo vertinimo balas – labai gerai.

Naujieji prekybos paskirties objektai suvartos mažiau energijos ir užtikrins tiek darbuotojų, tiek pirkėjų patogumą. Pasak „Baltisches Haus“, įgyvendinti projektai padės sukurti apie 130–150 darbo vietų ir taip prisidės prie darbo lygio bei pajamų augimo mažesniuose Lietuvos miestuose.

Be to, dalis investicijų bus nukreipta į infrastruktūros plėtrą. Atnaujinus gatves, kelių sankryžas ir autobusų stoteles, jų priežiūra bus perduoda vietos savivaldai.

„Baltisches Haus“ yra komercinio nekilnojamojo turto projektų vystytoja ir valdytoja, savo portfelyje turinti daugiau kaip 260 tūkstančius kv. m. komercinės paskirties patalpų 39 Lietuvos miestuose.
Šiaurės investicijų bankas (NIB) yra tarptautinė finansinė institucija, priklausanti aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačiuosius ir viešuosius projektus šalyse narėse ir už jų ribų. NIB turi aukščiausią įmanomą pirmaujančių kredito reitingo agentūrų „Standard & Poor’s“ ir „Moody’s“ suteiktą kredito reitingą – „AAA/Aaa“.

Nuotrauka: Pamela Schönberg
Šioje svetainėje naudojame būtinuosius slapukus tam, kad mūsų svetainė veiktų. Kiti slapukai nėra automatiškai nustatomi, jeigu jūs su jais nesutinkate. Daugiau informacijos rasite privatumo politikoje.

Šie slapukai yra būtini, kad galėtų veikti pagrindinės svetainės funkcijos, todėl jie negali būti išjungti.

Šie slapukai padeda mums suprasti, kaip jūs naudojatės svetaine. Šių slapukų surinkti duomenys jūsų tiesiogiai neidentifikuoja.